22.min. 1:0
24.min. 1:1 Bobelák
34.min 2:1

Hodnocení utkání

Vše podstatné v nedělním derby utkání fotbalového přeboru Ústeckého kraje mezi Řezuz Děčín a FK Rumburk se odehrálo už v prvním poločase.

Domácí se ujali vedení, aby vzápětí byl stav opět srovnán. O vítězství favorizovaných děčínských řezníků pak krátce po půlhodině hry rozhodl pohotový Vlasák. Druhá půle už byla poněkud nudná.

Začátek utkání začal velmi opatrně. Nikdo ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Postupem času se ale začali prosazovat řezníci a jejich snaha vyústila ve 22. minutě ve vedoucí gól. Ten zařídil po rohovém kopu Pivoňka - 1:0. Hned z protiútoku ale bylo vyrovnáno. Na křižnou přihrávku Hostaše si naběhl Bobelák a mířil přesně - 1:1. Tato branka domácí zmrazila a hosté se mohli ujmout vedení, technická střela Škyty ale skončila jen na břevně děčínské branky. Ve 34. minutě ale udělali Rumburští osudovou chybu v obranné fázi, kterou dokázal zkušeně využít Vlasák, který tak už v této chvíli rozhodl o zisku tří bodů ve prospěch řezníků - 2:1. Po té jako by obě mužstva čekala na poločasovou přestávku a divákům již nepředvedla žádnou pěknou fotbalovou akci.

Po obrátce se sice více snažili hosté, pozorná obrana domácích jim toho ale příliš nedovolila. Za zmínku stojí velká šance rumburského Eliáše ze 49. minuty, dále Šinerova střela z 66. minuty, kterou zneškodnil Vadimský a také dorážka Dragouna, která skončila těsně vedle děčínské branky. Na straně Děčína měli šance Červenka a střídající Janda, gól však nepadl ani do jedné branky a zápas tak skončil těsným vítězstvím domácích. "Porazili jsme se vlastními chybami. Navíc jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Herní projev už se oproti minulým zápasům podstatně zlepšil, i když jsme stále ještě neměli kompletní kádr a museli využít služeb dorostenců. Špatný dojem jsme ale nezanechali, bohužel to dnes bylo o štěstí," smutnil trenér hostů Jiří Drobeček starší. Jeho protějšek Vladimír Vašák viděl utkání takto: "Když to řeknu naplno, tak jsme si nezasloužili vyhrát. Nehráli jsme dobře, celou přípravu jsme si říkali, že budeme hrát po zemi kombinačně, ale není to tak. Není tam člověk, který by to strhl, vzal balón, podržel ho a rozehrál. Pak se dostaneme do křeče a je to v pytli. Dneska jsme vyhráli šťastně."